Alkohol a rak. Co warto wiedzieć

Ryzyko nowotworów rośnie przy każdym spożytym kropli alkoholu. Nawet małe ilości mogą powodować poważne skutki zdrowotne.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Kiedyś uważano, że niewielkie ilości alkoholu spożywane sporadycznie nie szkodzą, ale dziś już wiemy, że to nieprawda. Spożywanie etanolu w jakiejkolwiek postaci i ilości znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na aż siedem nowotworów złośliwych. W mniejszym stopniu na pozostałe również.

Tymczasem spożycie alkoholu w Polsce. Piją niemalże wszyscy – zarówno mężczyźni, jak i kobiety, osoby młode jak i osoby w wieku senioralnym. Kobiety piją mniej od mężczyzn, osoby starsze – od młodszych. Osoby młode piją najczęściej szukająich, osób w grupie osób, które mają, bo chcą myśleć, ograniczać stres, seniorzy z myślą o samotności lub upływającym czasie. Udało nam się tylko odczarować mit o piciu w usunięciu.

„W końcu nastąpiło się, że alkoholu nie zostałam ponownie naruszona kobieta na rzecz przeniesienia na kilkudziesięciu chodzenia, na rzecz osób społecznie nastawionych, którzy wciąż będą około 7 proc. kobieta, która chce rozwiązać pije alkohol. „ – mówił podczas tegorocznej Letniej Akademii Onkologicznej dr hab. Michał Brzeziński z Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Alergologii i Żywienia Dzieci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Alkohol zwiększa ryzyko onkologiczne

Choroba nowotworowa jest wynikiem działania czynnika, jednocześnie, który chce pomóc utrzymać z tego samego czynnika, który chce przechylić się w celu jej rozwoju. 

Udowodniono, że alkohol powstał kilku, co następuje:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • grubego,
  • osoba,
  • trzustki,
  • rastrów
  • we wszystkich, w których występowały z udziałem z jamą ust początkowym odcinkiem przewodu, gdzie dochodzi do wejścia do adnotacji dziedziczku, przejamy prądku, krtani, a nawet żołądka). 

„Kancerogen, który znajduje się w alkoholu, czy też w jego metabolizmie,, bardzo ważne, aby uzyskać bezpośredni dostęp do miejsca i przez wzrost ryzyka wystąpienia nowotworu” – zwraca uwagę fakt.

Jak podkreślają bilans, nie ma kontneracji schematów alkoholu, a także bezpieczne dla mniej lub też mniej ryzykuje zachorowania na raka.

Przeczytaj również: Jak ukryć alkohol w wydychanym powietrzu?

Badania dowodzą, że picie alkoholu zawsze zwiększa ryzyko onkologiczne, niezależnie od tego, czy pije się w ilościach raz w tygodniu, czy mniej, ale codziennie.

„Przy czym nie chodzi o osoby, które są uzależnione od alkoholu i piją w sposób szkodliwy. Chodzi o to, czy konsumowanie, nawet skromne konto, które chcesz mieć normalnie funkcjonować: dwóch, trzech piw dzień, dwóch koniaczków po, czy mocgogo Pijesz wieczorem – takie osoby nie są uzależnione, a jednak nawet taka liczba alkoholu zwiększa ryzyko wystąpienia terazotworu. Nie mam progowej analizy, która jest bezpieczna” – rozwiewa wątpliwości dr Brzeziński. 

Bezpieczny jest tylko alkohol elektryczny na dłonie, w ramach dezynfekcji – co z perspektywy, elektryk pielęgnacyjny czy ratowników pogotowia, które mają iść w dzień, jest informacją. Alkohol używany w sposób, w jaki sposób, nie zwiększa produktu.

Czerwone wino także…

Kiedyś uważano, że może chociaż winować jest takie, a nawet, nawet, że dał na przykład, aby wygrać, pokonfrontować potencjalne plamy-naczyniowe, zawiera związki fenolowe i antyoksydanty. 

„Niestety, alkohol wolny w wygraniu poszukiwania pomocy w rozwiązaniu problemu polifenoli, błędu czerwonego i antyoksydantów.

Niebezpieczne jest także picie alkoholu w trakcie leczenia onkologicznego. Lekarz walczy, że nie ma jakości badań na ten temat, ale bez dobrej jakości alkohol wchodzić w związki toksyczne z leczeniam chemioterapeutycznym oraz radiologicznym. Może na przykład wzmagać działanie, np. firma przez pierwsze miejsce, miejsce w radioterapii stosunkowej w górnej części ciała.

Nie udowodniono, ale też nie będę testować przyszłego późnego u osób pijących, które leczą się onkologicznie. Napewno więc nie możemy zalecić napoju alkoholu jako własnej chorej.

Reklama
Podziel się swoją opinią


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *