Sprzęt fitness rehabilitacyjny i jego znaczenie dla powrotu do pełnego zdrowia

Jak wybrać sprzęt do rehabilitacji w domu? Kluczowe wskazówki dla efektywnego powrotu do sprawności po urazie.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Rehabilitacja po urazie jest procesem trudnym i skomplikowanym, wymagającym sporo czasu i włożenia w to ogromu sił, aby powrócić do pełnej sprawności. Nieocenioną pomocą wykazuje się wysokiej jakości sprzęt fitness rehabilitacyjny do użytku domowego. Naturalnie więc pojawiają się pytania, jakie urządzenie wybrać spośród wszystkich dostępnych i na co należy zwrócić uwagę podczas kupna…

Specjalistyczny sprzęt fitness rehabilitacyjny wykorzystywany jest przez osoby starające się powrócić do sprawności po urazie uszkadzającym narząd ruchu. Co istotne, kluczowe są tutaj regularność i zaangażowanie – niezbędne do wykonywania ćwiczeń, dzięki którym szybko odnotujemy poprawę. Posiadając profesjonalny sprzęt, jak rowerek stacjonarny rehabilitacyjny, dopasujemy harmonogram oraz intensywność treningu pod indywidualne potrzeby.

Domowy sprzęt rehabilitacyjny – rodzaje

Szybko przekonamy się, że sprzęt fitness do rehabilitacji w domu posiada wielu przedstawicieli na obecnym rynku. Bez najmniejszych problemów znajdziemy urządzenie skupiające się na konkretnych partiach mięśni. Dzięki temu pobudzimy do działania fragmenty ciała, które doznały kontuzji i wymagają dodatkowego wsparcia.

Na wyróżnienie zasługują: wioślarz rehabilitacyjny, domowa bieżnia rehabilitacyjna, orbitrek i wspomniany rowerek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Systematyczne wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych

Niezależnie czy używamy profesjonalnego urządzenia (np. bieżni do rehabilitacji w domu), czy wykorzystujemy klasyczne piłki gimnastyczne, konieczna jest sumienność i regularność, aby ćwiczenia przyniosły pożądane efekty. To jeden z głównych powodów, dla których warto wyposażyć się w sprzęty rehabilitacyjne – możemy je używać o dowolnej porze dnia (w razie potrzeby zwiększając częstotliwość treningów), dostosowując się tym do innych obowiązków i zajęć.

Dofinansowania na sprzęt fitness do rehabilitacji w domu

Domowy sprzęt rehabilitacyjny do ćwiczeń fitness w wielu przypadkach jest niezbędny, żeby pacjent powrócił do pełnej sprawności ruchowej po urazie. Co za tym idzie, na zakup np. orbitreka do rehabilitacji możemy otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Dzięki temu wyposażymy się w wysokiej klasy urządzenie, nie musząc przeznaczać na ten cel znacznych środków.

Reklama
Podziel się swoją opinią


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *