Spotkanie wiceministra Pawła Gancarza z ambasador Wielkiej Brytanii

Wiceminister Gancarz i ambasador UK Clunes dyskutują o rozwoju transportu. Kluczowa współpraca PL-UK na horyzoncie.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Współpraca w zakresie rozwoju sektora transportowego była głównym tematem rozmowy wiceministra infrastruktury Pawła Gancarza z ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Rzeczypospolitej Polskiej Anną Clunes.

Spotkanie w Warszawie było okazją do wymiany informacji i dialogu ze stroną brytyjską na temat priorytetów Ministerstwa Infrastruktury na najbliższe lata oraz omówienia możliwości współpracy dwustronnej, ze szczególnym uwzględnieniem procesu odbudowy Ukrainy oraz wyzwań z jakimi mierzy się obecnie resort.

W tym kontekście wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz przedstawił stronie brytyjskiej aktualną sytuację związaną z zaprzestanym 16 stycznia br. protestem przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej. Wyjaśnione zostało tło i kontekst problemu, a także podkreślone intensywne działania Ministerstwa Infrastruktury w celu znalezienia kompromisowych rozwiązań.

— Zabezpieczenie interesów polskich przewoźników drogowych jest priorytetem naszego resortu, stale pracujemy nad tą kwestią w kontaktach ze stroną ukraińską oraz na forum Unii Europejskiej — powiedział wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Reklama
Podziel się swoją opinią


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *