Pozycjonowanie stron internetowych – na czym polega?

Pozycjonowanie i SEO: jak zwiększyć widoczność strony i ile to kosztuje. Optymalizuj witrynę i rozwijaj biznes.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Strona internetowa jest pewnego rodzaju wizytówką, którą posiada dziś niemal każdy, kto zajmuje się szeroko pojętym biznesem. Aby jednak strona była skuteczna, konieczna jest widoczność naszej witryny wśród konkurencji. Zwiększeniem widoczności i rozpoznawalności zajmuje się pozycjonowanie stron www. Na czym właściwie polega pozycjonowanie stron i dlaczego jest tak istotne? Czym jest SEO i optymalizacja stron internetowych? Ile kosztuje usługa pozycjonowania strony internetowej? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego tekstu.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych?

Nowe strony internetowe każdego dnia powstają jak grzyby po deszczu. Nic więc dziwnego, że stajemy na głowie, by skutecznie wypozycjonować swoją witrynę. Co to właściwie oznacza? Chodzi przede wszystkim o zajęcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Kiedy potencjalny odbiorca szuka jakiejś informacji czy usługi, swoje zapytanie wpisuje w okno wyszukiwarki. Po wciśnięciu klawisza „enter” otrzymuje setki, jeśli nie tysiące wyników. Jak pokazują statystyki, zdecydowana większość sprzedaży czy wszelkich działań odbywa się na pierwszych 2-3 stronach wyników wyszukiwania. To dlatego tak bardzo zależy nam na tym, by nasza strona znalazła się na jak najwyższej pozycji. Im ta pozycja będzie wyższa, tym większa jest szansa, że klient najpierw trafi na naszą stronę, następnie ją przeanalizuje i zdecyduje się skorzystać z naszej oferty. Temu służy pozycjonowanie strony internetowej. Może ono obejmować dany region jako pozycjonowanie lokalne, bądź obejmować swoim zasięgiem cały świat.

Pozycjonowanie stron www- czym jest SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych wymaga zastosowania specjalistycznych technik i narzędzi. Jedną z takich technik jest SEO. Skrót pochodzi z angielskiego Search Engine Optimization i oznacza proces optymalizacji witryny w celu zwiększenia jej widoczności i ruchu z wyników wyszukiwania. Mówiąc inaczej, podstawą działań w zakresie SEO jest optymalizacja witryny pod kątem działania algorytmów wyszukiwarki Google. W rzeczywistości chodzi tu o cały szereg czynności, które mają na celu sprawić, że nasza strona będzie łatwiejsza do odnalezienia wśród tysięcy innych, podobnych stron. Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO wymaga np. stosowania odpowiednich słów czy fraz kluczowych, po których potencjalny odbiorca wyszukuje interesujące go treści. Warto wiedzieć, że SEO jest procesem bardzo rozłożonym w czasie, dlatego efekty są widoczne dopiero po dłuższym czasie.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony?

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej jest zadaniem niesamowicie złożonym. Aby znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, musisz pokonać niesamowicie wielką konkurencję. Mówiąc o samym opracowaniu i monitorowaniu strategii pozycjonowania, miesięczne koszty wynoszą około 300 do 500zł. Jeżeli mowa o rzeczywistych działaniach optymalizacyjnych, widełki cenowe są bardzo szerokie ze względu na to, że każda witryna jest inna, ma inny profil, a co za tym idzie, innych klientów. Ceny wahają się od 400 do nawet 4000zł za kompleksową obsługę. Do kosztów należy także doliczyć koszty treści na stronę internetową. Tutaj kwoty także są różne i wynoszą od 50 do 200zł za jeden tekst na podstronę czy stronę. Agencja SEO może wykonać jedną, wstępną czynność bądź obsługiwać witrynę w sposób kompleksowy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dlaczego pozycjonowanie strony jest tak ważne?

Aby przyciągnąć potencjalnych klientów, należy w pierwszej kolejności utwierdzić ich w przekonaniu, że warto skorzystać z Twojej oferty. W jaki sposób to zrobić? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy Od Twojej strony, jej tematyki i celów, jakie zakładasz. Trzeba jednak pamiętać, że optymalizacja strony jest zadaniem złożonym, dlatego o wiele korzystniej będzie zlecić je profesjonalistom. Agencja SEO zajmie się podniesieniem pozycji strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. Efekty działania agencji możesz sprawdzić w Google Search Console, analizując raporty i ruch w witrynie.

Pozycjonowanie strony www – czy warto?

Bez względu na to, czy prowadzisz sklep. małą firmę, a możesz pracujesz w domu, bez strony internetowej Twój biznes nie istnieje. Na nic nie przyda Ci się pięknie zaprojektowana strona internetowa, jeżeli nikt jej nie znajdzie wśród setek czy tysięcy podobnych stron. Dzięki pozycjonowaniu stron www budujesz także tożsamość swojej marki. Optymalizacja strony www pozwala na osiągnięcie wysokich rankingów bez konieczności przepalania budżetu. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych przyciągnie nowych klientów, którzy zainteresują się Twoja ofertą. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób przyciągnąć do siebie tłumy, zacznij od optymalizacji. Warto wiedzieć, że w ramach optymalizacji wykonuje się wiele różnych zadań. Przede wszystkim, najważniejszy jest dobór słów czy fraz kluczowych. Ponadto, istotne jest postawienie siebie w roli eksperta w jakiejś dziedzinie. W tym celu większość firm prowadzi dzisiaj blogi, które poruszają zagadnienia związane z działalnością swojej firmy. W takich tekstach nierzadko zawarte jest linkowanie wewnętrzne, które jest bardzo dobrze oceniane przez algorytmy wyszukiwarki google.

W przygotowaniu treści pomoże Agencją copywriterską Marketing Heores

Reklama
Podziel się swoją opinią


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *