Nowości w oświetleniu – czyli najmodniejsze trendy

Oświetlenie w wnętrzach: najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania od wiodących producentów lamp.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów wystroju każdego wnętrza. Co roku firmy oświetleniowe wprowadzają na rynek sporo nowych modeli lamp oraz funkcjonalnych rozwiązań, które są systematycznie udoskonalane.

Jakie lampy są modne?

Na liście najmodniejszych obecnie lamp znajduje się mnóstwo pozycji. Zdaniem ekspertów ze sklepu Centrum Światła nie da się wskazać jednego konkretnego trendu, ale są kierunki, które w omawianym obszarze zdecydowanie się wyróżniają. Bez wątpienia są to geometryczne kształty, które doskonale pasują do rozmaitych aranżacji wnętrz. Oprócz tego sporą popularnością cieszą się lampy o formach kul, okręgów, abstrakcyjnych rzeźb czy z motywami roślinnymi. Z jednej strony w projektach króluje minimalizm, który doskonale odzwierciedlają np. designerskie lampy Massive, a z drugiej widoczny jest powrót do przeszłości, kiedy w salonach dominowały rozłożyste żyrandole kryształowe. Dowolność jest zatem ogromna i wśród nowości odznaczających się bogactwem kształtów oraz kolorów każdy znajdzie lampy odpowiadające indywidualnym wymogom.

Po jakie materiały sięgają producenci?

Wychodzi na to, że tworzywa sztuczne odchodzą do lamusa, ponieważ w gronie nowości na rynku oświetleniowym przeważają lampy, w których wykorzystane zostały takie materiały jak szkło, kamień, beton czy metal. Sporo jest również modeli wykonanych z ceramiki i akrylu. Oczywiście nie sposób w tym miejscu pominąć lamp, których klosze zrobione zostały z rattanu czy wikliny – Polacy chętnie kupują je od lat, gdyż znakomicie pasują do różnych aranżacji wnętrz.

Oszczędnie i ekologicznie!

W branży oświetleniowej swoją pozycję umacniają rozwiązania energooszczędne i jednocześnie przyjazne dla środowiska. Duży nacisk na tego typu kwestie kładzie się obecnie praktycznie wszędzie. Zakup odpowiedniej lampy to nie wszystko, trzeba jeszcze wybrać stosowne źródło światła. Teraz w przeważającej większości przypadków są to LED-y. Wypuszczając na rynek nowości, producenci oświetlenia LED ogromną wagę przykładają do parametrów i estetyki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Reklama
Podziel się swoją opinią


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *