Internet z telewizją w pakiecie – dlaczego warto wybrać usługi łączone od jednego operatora?

Zastanawiasz się, czy warto łączyć usługi internetu i telewizji? Dowiedz się, jak skorzystać z pakietów, by oszczędzić i zyskać więcej opcji rozrywki i informacji.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Choć według danych GUS w Polsce dostęp do internetu ma niespełna 93% gospodarstw domowych, to wciąż telewizja jest dla nas jednym z najważniejszych (40% wg badania TP Vision) źródeł informacji, a także rozrywki. Nie dziwi więc, że dostawcy internetu proponują łączone usługi – dlaczego warto z nich skorzystać? 

Internet to nie wszystko

Może się wydawać, że internet zagospodarował zdecydowaną większość konsumentów informacji i rozrywki. Telewizja jednak nadal jest obecna w świadomości Polaków, szczególnie tych przyzwyczajonych do określonego sposobu spędzania czasu. Telewizor wprawdzie zmienił swoją funkcję – nie służy już jedynie do odbioru konkretnych programów, ale stał się urządzeniem multimedialnym, dzięki któremu sięgamy po treści z serwisów streamingowych. Nie wszystko jednak jesteśmy w stanie konsumować poprzez internet. 

Dzięki telewizji możemy sięgnąć po programy informacyjne, sportowe czy filmy, które np. nie są dostępne w cyfrowej dystrybucji lub są trudniejsze w wyszukaniu. Obecnie rozrastających rynek serwisów streamingowych zmusza nas do podejmowania decyzji, z których subskrypcji warto korzystać – dotyczy to zarówno filmów, seriali, jak i transmisji sportowych. Telewizja natomiast pozwala szybko wybrać ulubiony program bez dodatkowych opłat czy konfiguracji. 

W pakiecie taniej

Trudno jednak wyobrazić sobie jakiekolwiek gospodarstwo domowe w Polsce bez dostępu do internetu. Z tego powodu najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty pakietu łączonego – internetu i telewizji. Dlaczego warto? Przede wszystkim łączenie usług w ramach jednej umowy to spora oszczędność. Nie tylko opłacamy jedną fakturę, co jest zwyczajnie wygodniejsze, ale także korzystamy z zalet telewizji internetowej, o których więcej poniżej. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: https://fiberlink.pl/pakiety/

Niezrównana jakość sygnału

Ponieważ sygnał jest przesyłany za pomocą światłowodu, a nie np. satelity, jest praktycznie niezależny od warunków atmosferycznych. Wyjątek będą stanowić problemy po stronie nadawcy lub mechaniczne uszkodzenie światłowodu, co jednak zdarza się niezwykle rzadko. Ponadto zastosowanie światłowodu zarówno w przypadku internetu, jak i telewizji gwarantuje wysoką przepustowość. Co za tym idzie, możemy korzystać z sygnału bardzo wysokiej jakości (4K), jeśli tylko nasze urządzenia są przystosowane do jego odbioru. 

W kontekście telewizji światłowodowej warto pamiętać, że do jej odbiorukonieczne jest kablowe połączenie dekodera z terminalem światłowodowym. Warto o tym pamiętać planując wewnętrzną infrastrukturę swom domu. 

Mieszkasz w powiecie myślenickim, krakowskim, wadowickim czy wielickim? Chcesz skorzystać z pakietu łączącego telewizję światłowodową oraz internet? Sprawdź ofertę Fiberlink. Proponujemy 3 pakiety telewizyjne, które zawierają odpowiednio 76, 124 oraz 177 kanałów, a także trzy predkości internetowe: 400/40, 70/70 oraz 940/100 Mb/s. Ponadto w Fiberlink oferujemy kanały premium, na przykład Canal+, Eleven Sports czy HBO.

Reklama
Podziel się swoją opinią


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *