Global InterGold nowa piramida finansowa. Przeczytaj to, by nie dać się okraść!

Podziel się swoją opinią
Reklama

Marzymy o łatwym oraz szybkim zarabianiu pieniędzy, ta myśl towarzyszy nam od zalania wieków. Z erą powstania Internetu mnożą się też sposoby na zarobek czy łatwy? Zdarzają się wyjątki ale z reguły musimy poświęcić temu masę czasu albo sporo zainwestować pieniędzy, by coś nam się udało. Stąd też co jakiś czas pojawiają się na rynku nowe pomysły na inwestycje. Warto jednak uważać na te sposoby, bo nie wszystkie są prawdziwe. Oto historia z życia naszego czytelnika…

Global InterGold

Twórcy Global InterGold przekonują, że wystarczy wpłacić 1050 euro, aby otrzymać sztabki złota warte, aż 7 tys. euro. Czy to prawda? Postanowiłem sprawdzić to. Co dalej z moim złotem napiszę w dalszej części artykułu. Czy firma jest wiarygodna dla wielu osób nie ma to znaczenia, bo chętnych i naiwnych nie brakuje na tego typu piramidy. W przypadku straconych pieniędzy ciężko będzie szukać winnych, bo główna siedziba firmy zarejestrowana jest w Dubaju. Siedziba firmy na Europę teoretycznie mieści się w wirtualnym biurze w Londynie przy ulicy 33 Churchfield Road.

Złoto czy Naiwność? Mechanizm Działania Global InterGold

Global InterGold nazywany jest przez jego „klientów” sklepem online, który oferuje nam sztabki złota inwestycyjnego. Złoto te jest 24-karatowe o próbie 999,9, które zostało wyprodukowane od wiodących światowych producentów oraz od niedawna sami zaczęli produkować swoje sztabki.

W Global InterGold możesz kupować oraz sprzedawać sztabki złota o gramaturze od 1-100 gramów – i możesz to właściwie robić z każdego zakątka świata. Muszę Ci jednak zwrócić uwagę na dość istotny punkt działania Global InterGold – jest to system sprzedaży oparty na klasycznym marketingu wielopoziomowym MLM i na marketingu matrycowym. Co to znaczy? Jeśli znajdziesz sklepowi online dwóch nowych klientów na sztabki złota, otrzymasz specjalne wynagrodzenie od Global InterGold. Jeśli oni również znajdą po dwie osoby to zostanie nam wypłacona połowa z tych 7 tys euro. Pomożemy teraz innym również zamknąć tabelę i dostajemy kolejne 3500 euro. Wynagrodzenie dostajemy w złocie a raczej w pdf na maila.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy To Historia Z Amber Gold?

Czy już coś Ci to przypomina? Sławny Amber Gold! Ich klienci też dostawali złoto na papierze. Muszę dodać, że za zakupione złoto można zapłacić natychmiast, ale liderzy przekonują, że możemy zarobić polecając sklep innym. W ten sposób właśnie budujemy piramidę. Płatność odroczona jest na 12 miesięcy. W tym czasie możesz wziąć udział w polecaniu sklepu online ze złotem w ramach programu GoldSet. Liderzy Global InterGold deklarują, że oprócz możliwości zakupu złota osoba biorąca udział w piramidzie otrzymuje także gwarancję wykupu sztabek złota. Firma mówi w regulaminie że możemy odstąpić od zakupu w ciągu 14 dni. Brzmi to bardzo wiarygodnie, lecz nic bardziej mylnego.

Czy To Naprawdę Opłacalna Inwestycja?

Sklep internetowy, który sprzedaje sztabki złota – od 1 g do 100 g. Gram kosztuje w przeliczeniu na naszą walutę ok. 195 zł. Zaś 50 g firma wyceniła na ok. 8 tys. zł (na dzień dzisiejszy). Firma działa globalnie, od Europy aż po odległe Filipiny. Z tym, że na Filipinach została zablokowana ze względu na to iż oszukali mnóstwo Filipińczyków. Mnóstwo ludzi straciło swoje oszczędności. Po tej dość medialnej aferze na Filipinach zmienili swoją nazwę na Global InterGold.

Wróćmy do naszego kraju. Elżbieta G przekonywała mnie że nic nie stracę mam 14 dni a potem mam czas na to żeby kogoś znaleźć. I tu po roku wyszedł problem bo firma zmieniała stronę oraz nazwę. To też dość dziwne bo znów zmieniają nazwę. Obecnie nazywają się GIG OS. Ale po tych wszystkich zmianach loguję się do systemu i okazuje się że moje 1000 euro przepadło. Bo jak sama firma twierdziła nic nie robiłem. A Pani Elżbieta G powiedziała – trzeba było czytać regulamin. No niby ma rację, ale to ona go nam wszystkim tłumaczyła i mówiła, że nie ma powodów do bańki się, że stracimy zainwestowane pieniądze.

Ściganie Piramid Finansowych

Co na to policja lub inne organy? Składałem zeznania na policji na polecenie oficera prowadzącego CBŚP. Policjant przesłuchujący mnie stwierdził że to ciekawy przypadek. KNF i UOKiK mają związane ręce z kilku powodów.

Po pierwsze firma ma siedzibę poza granicami Polski. Po drugie sprzedający i namawiający do zakupu złota sami są klientami firmy.

Kogo w takim razie ścigać? UOKiK wydał ostrzeżenie m.in. przed Global InterGold. Zdaniem urzędu działalność firmy może nosić znamiona piramidy finansowej. Zapewne jednak znajdą się ludzie zaślepieni blaskiem taniego złota i skuszą się na udział w tym.

Ostrzeżenie Dla Czytelników

Nasza redakcja chce Was ostrzec przed inwestycją w sztabki złota inwestycyjnego. Artykuł ma na celu znalezienie ofiar, które zainwestowały swój kapitał i nie wiedzą co dalej z tym zrobić. Prosimy o kontakt, podamy namiary na oficera CBŚP. Dotarliśmy do prowadzonego śledztwa przez CBŚP w Krakowie przy ulicy Mogilskiej 109. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się, kto prowadzi sprawę, zapraszamy do kontaktu, przekażemy namiary na odpowiednie służby. Nie dajmy się oszukiwać!

PS. Jakiś czas temu zostałem poinformowany o tym, że Elżbieta G została we wczesnych godzinach porannych zatrzymana i dowieziona do prokuratury w celu złożenia zeznań. Jednak nie mam tych informacji potwierdzonych przez inne źródła.

Prezes UOKiK prowadzi postępowania w związku z działalnością wielu podmiotów, które sugerują szybkie zyski i opłacalne inwestycje. Czy Global InterGold to naprawdę inwestycja czy kolejna piramida finansowa? Świat finansów jest pełen pułapek i oszustw, dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej warto dokładnie zbadać firmę i jej historię.

Reklama
Podziel się swoją opinią
Avatar photo
Paweł Deluga
Artykuły: 6


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *