Gdzie kupić monetę z serii Krugerrand?

Odkryj historię Krugerranda, legendarnego numizmatu. Dowiedz się, jak i dlaczego warto stać się jego posiadaczem.
Podziel się swoją opinią
Reklama

Bez wątpienia, jest to seria owiana statusem legendy. Całkiem zresztą słusznie, bo jest to pierwszy rodzaj numizmatu o tej właśnie specyfice. W tym tekście, opowiemy nieco o samej historii Krugerranda, jak i o tym, w jaki sposób stać się posiadaczem jednego z egzemplarzy.

Co do początków emitowanej do dziś w Republice Południowej Afryki serii, przypadają one na drugą połowę lat sześćdziesiątych. Mówiąc precyzyjniej: pierwsze sztuki zaczęły być dostarczane klientom w 1967 roku. Seria, ma więc już niemały staż. Dodajmy zresztą, ponieważ jest to dość istotne, iż przez pierwszych kilkanaście lat, seria miała pozycję rynkowego monopolisty. Zmieniły to edycje takie jak choćby Maple Leaf (Kanada), czy też Gold Panda (Chiny). Wpływ na rozwój rynku numizmatów o charakterze lokacyjnym, na pewno miały… decyzje administracji, jakie sprawowały rządy w RPA. Choć na pierwszy rzut oka, może się to wydawać nie aż tak bliskie, prawda jest inna. W tym miejscy wypadałoby przypomnieć, że przez dziesiątki lat, w kraju na kontynencie afrykańskim, obowiązywała polityka, bazująca na segregacji rasowej. W historiografii, znana jest ona pod nazwą apartheid. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie, międzynarodowa opinia publiczna, postanowiła zareagować na polityczne poczynania w RPA. Jedną z konsekwencji tej reakcji, było choćby zakazanie eksportu Krugerranda na rynki zagraniczne. Choć nazwa serii wydaje się cokolwiek egzotyczna, znając realia Republiki Południowej Afryki, ma ona konkretne odniesienie. Pierwszy jej człon, stanowi nawiązanie do postaci Paula Krugera. Była to jedna z najważniejszych osób, jeśli idzie o Burów, czyli potomków między innymi Holendrów. Zamieszkiwali oni właśnie tereny Afryki Południowej. Zaś swą drugą część, czyli Rand, seria wzięła od emitowanej tam waluty. Wszystko jest więc spójne. Za produkcję numizmatów, odpowiedzialne jest jedno z największych w swym sektorze przedsiębiorstw, a więc Rand Refinery. Jeśli chodzi o aspekt inwestycyjny, tu największym nominałem, jest równowartość jednej uncji trojańskiej kruszcu.

Planując zakup którejś z monet w ramach omawianej tu serii, najwygodniejszym rozwiązaniem, będzie skorzystanie z opcji sprzedaży internetowej. Ten wariant, oferuje naprawdę wiele miejsc, które zajmują się dystrybucją wielu egzemplarzy numizmatów bulionowych. Przewagą zakupów online, jest rzecz jasna oszczędność czasu. Będzie to miało ogromnie wielkie znaczenie, zwłaszcza gdy posiadamy niezwykle napięty plan dnia. Tak przecież zdarza się całkiem często.

Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, by Krugerranda lub inną monetę bulionową, zakupić także osobiście, w kantorze. W tym wypadku, zyskuje się możliwość przekonania się na własne oczy choćby o tym, jak prezentują się monety, którymi potencjalnie jest się zainteresowanym. Zaznaczmy, że zarówno online, jak i stacjonarnie, przed zakupem mamy oczywiście możliwość uzyskania fachowego doradztwa. Zapewniają je kompetentni konsultanci. Odpowiedzą oni na wiele pytań, które mogą nurtować potencjalnych kupców.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szukasz sprawdzonego partnera sprzedaży metali szlachetnych? Firma Tavex – kantor Łódź to pośrednik sprzedaży na rynku złota inwestycyjnego, który od ponad 30lat oferuje swoim klientom moenty i sztabki lokacyjne, a także waluty z całego świata. 

Reklama
Podziel się swoją opinią


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *